О НАС ИСТОРИЯ НИОКР ЭКО-ЗДАНИЕ НАША ПОЛИТИКА СОЦИАЛЬНАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ НАШИ ПАРТНЕРЫ КОРПОРАТИВНЫЕ ДОКУМЕНТЫ KAPSAM

KAPSAM

Entegre Yönetim Sisteminin Kapsamının Belirlenmesi

HKTM, El Kitabı ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve OHSAS 18001:2007 standardının gereklerini kapsamaktadır.HKTM, Madde 4.1’de açıklanan şekilde Kuruluş ve Bağlamının Anlaşılması çerçevesinde, iç ve dış hususları da değerlendirerek kapsamını belirlemiştir.Bu kitapta belirtilen esaslar HKTM, üretim ve hizmetlerinin yürütülmesinde uygulanmaktadır.Türkiye genelinin yanı sıra yurt dışında 19 farklı ülkeye hizmet veren HKTM ‘nin 3 ana üretim ve hizmet kolu bulunmaktadır.

Hidrolik Proje ve Satış

Bu bölümde hidrolik proje ve uygulamalarının yanı sıra hidrolik ürün tedariki ve hidrolik silindir üretimi yer almaktadır.Hidrolik ürün tedariki kapsamında; Endüstriyel Hidrolik Ürünleri, Mobil Hidrolik Ürünleri, Hidrolik Hortumlar, Flanşlar ve Bağlantı Elemanları gibi ürünleri bünyesinde bulundurmaktadır.

Hidrolik Proje ve Uygulamalar kapsamında ise Hidrolik Projeler, Blok – Valf Standı ve Ünite gibi Hidrolik Üretim Aşamaları, Filtreleme Sistemleri, Akümülatör ve Standlar, Hidrolik Test Sistemi bulunmaktadır. Bu bölüm ağırlıklı olarak Demir Çelik, Gemi İnşa, Döküm, Çelik Dövme, Otomotiv, Makina İmalat, Alüminyum ve Beyaz Eşya gibi ağır sanayi sektörlerine hizmet vermektedir.

Elektromekanik ve Robotik

Elektromekanik ve Robotik bölümünde Robot Tabanlı Parça İşleme ve Kesme, Besleme ve Boşaltma, Taşıma, Paketleme ve Kutulama, Paletleme konularında ürün ve hizmet üretilmektedir. Bunların yanı sıra çeşitli sektörlere özel çözümler de sunulmaktadır.Beyaz Eşya, Elektrik, Gıda ve Ambalaj sektörlerine yönelik birçok hizmetleri bulunmaktadır.

Mekanik ve Otomasyon Satış

Mekanik ve Otomasyon Satış bölümümüzde Mekanik Ürünler ve Otomasyon Ürünler olmak üzere iki ana sınıfta ürünlerin satışı gerçekleştirilmektedir. Mekanik Ürünler kapsamında Redüktörler, Dişli ve Kaplinler, Yağlama Sistemleri, Doğrusal Hareket ve Montaj Sistemleri, Güvenlik Kilit Sistemleri ve Silikon Dozajlama Sistemleri bulunmaktadır. Otomasyon Ürünler kapsamında ise Hidrolik Otomasyon, PLC Otomasyon Sistemleri, Pnömatik Ürünler, Servo Motor -Sürücü Sistem ve Bakımı, Direnç Kaynak Teknolojileri, Vidalayıcı – Sıkıcı Sistemler, Motion Kontrol Uygulamaları, Arayüz ve Fieldbus Teknolojisi, Sensörler ve Rfid gibi ürünler yer almaktadır.

Kitapta görevleri tanımlanmış her süreç birimi ve personel kendi yetki düzeyinde kitabın şartlarını yerine getirmekle yükümlüdür.

HKTM, Entegre Yönetim Sistemini, “Hidrolik ve Otomasyon Sistemleri Proje Mühendisliği, Montajı, Satışı ve Satış Sonrası Hizmetleri” kapsamında tüm faaliyetlerini, müşterilerine sunduğu tüm hizmet/ ürünleri ve taşeron/ tedarikçilerini kapsamaktadır.

Çevre ve İSG yönetim sistemi ise tüm çalışanları, ziyaretçileri ve alt işverenlerin çalışmalarını kapsar.Entegre yönetim sistemi kapsamında yer alan ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 maddelerinin tamamı uygulanmakta olup, herhangi bir kapsam dışı tutulan madde bulunmamaktadır. Proses kaynaklı atık su bulunmamaktadır.Evsel atık sular gri su arıtma sisteminde arıtılıp pisuarlar da kullanılmaktadır.Son durumda atık su OSB ‘ nin arıtmasına gönderilmektedir.Proses kaynaklı emisyon muafiyet yazısı mevcuttur. Çevre iznine tabi değildir.

Entegre yönetim sistemi işyeri mahal ve mahal dışı görevli olarak çalışan tüm personelin ayrıca saha içerisinde taşeron ve ziyaretçilerin karşılaşabileceği tehlike ve riskleri de kapsar.

HKTM faaliyetlerini yürütürken kalite ve çevre yönetim sistemlerinin amaçlanan sonuçlarına ulaşabilme yeteneğini etkileyen iç ve dış konularını, ilgili tarafların ihtiyaç ve beklentilerini dikkate almaktadır.

Kuruluş kapsamı HKTM web sitesinde yayınlanarak ilgili taraflara duyurulmuştur.HKTM Gebze Plastikçiler OSB’nde faaliyet göstermektedir.