Flanşlar, Bağlantı Parçaları

EMB

HKTM - Hidrolik Ürün Tedariği - Flanşlar, Bağlantı Parçaları

Hidrolik ve pnömatik bağlantı elemanları sertifikalı ve Alman markası EMB garantisi altında temin edilmekte ve satışı yapılmaktadır. Özellikle titreşim olan, pik ve yüksek basınç olan ya da boru birleştirme sonrası oluşacak kirlilik problemi istenmeyen yerler için ideal bir çözümdür.

HKTM - Hidrolik Ürün Tedariği - Flanşlar, Bağlantı Parçaları HKTM - Hidrolik Ürün Tedariği - Flanşlar, Bağlantı ParçalarıHKTM - Hidrolik Ürün Tedariği - Flanşlar, Bağlantı ParçalarıHKTM - Hidrolik Ürün Tedariği - Flanşlar, Bağlantı Parçaları

AVIT

Kullanım yerine göre demir, bakır, pirinç gibi farklı malzemelerden imal edilebilen Flanşlar, basınç ve boyutlarına (çap) göre sınıflandırılır. Çoğu flanş dairesel bir yapıya sahip olup, iki dairenin civatalarla birbirine bağlanmasıyla oluşturulur. Basınç sınıfına göre flanşın birbirine bağlantısını sağlayan civata deliklerinin sayısı değişebilir.

Hidrolik uygulamalarda kullandığımız flanşlı bağlantılar, ISO6163-centring flanges, ISO6164-kare flanş, ISO6162-SAE flanges, DIN2633-kaynak boğunlu flanş gibi sınıflandırılabilir.

HKTM - Hidrolik Ürün Tedariği - Flanşlar, Bağlantı Parçaları HKTM - Hidrolik Ürün Tedariği - Flanşlar, Bağlantı Parçaları HKTM - Hidrolik Ürün Tedariği - Flanşlar, Bağlantı Parçaları

Flanşlı bağlantılarda ölçü ve basınç gibi parametrelerin yanında sızdırmazlık konusu oldukça önemlidir. Bunun için hem dizayn değişiklikleri hem de farklı sızdırmazlık elemanları kullanılabilir.

Bu konuda kullanılan sızdırmazlık elemanının yanı sıra flanşın dizaynı da oldukça önemlidir. Bu konuda AVIT firmasının geliştirmiş olduğu ISO6164 normuna uygun FA VE FK flanşlar oldukça başarılıdır. Flanş gövdelerinin ekseninden kaçık olan sızdırmazlık elemanı olumlu yönde iş görmektedir.

HKTM - Hidrolik Ürün Tedariği - Flanşlar, Bağlantı Parçaları

HKTM - Hidrolik Ürün Tedariği - Flanşlar, Bağlantı Parçaları