HAKKIMIZDA TARİHÇE AR-GE YEŞİL BİNA POLİTİKALARIMIZ SOSYAL SORUMLULUKLARIMIZ İŞ ORTAKLARIMIZ KURUMSAL DOKÜMANLAR KAPSAM

AR-GE

Değişen pazar taleplerini güncel teknoloji ile harmanlayarak yeni ürün ve projeler geliştirmekteyiz. Bu süreç; üniversiteler ve bilim kurumları ile yapılan ortak çalışmalarla yürütülmektedir.

Delta Robot

Günümüzde robotların olmadığı bir sanayi hayal etmek mümkün bile değildir. Bu noktada, büyük esneklikleri nedeniyle robotlar birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır.

“Rexroth IndraMotion for Packaging” kontrol platformu robot üzerinde doğrudan kamera ile bağlantıdadır ve robotun eksenlerini direkt olarak kontrol eder. Gerçek zamanlı işletim sistemi, 64 eksenin senkron olarak çalışmasına olanak tanır. Üzerinde paketlemeye yönelik hazır fonksiyon bloklarını barındırır.

Eş zamanlı olarak 16 Kinematik sistem kontrol edilebilir ve her bir kinematik sistem kendi içinde 8 enterpole edilmiş eksen barındırabilir. Buna ek olarak kendi kinematik sistemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde tanımlamanıza ve kullanmanıza da olanak tanır.

Delta Robot

Paralel Robot

Geleneksel lineer sistemler ile oluşturulan 2 eksenli kartezyen sistemlere göre, çubuk kinematiğine dayalı sistemler çok daha ekonomik ve yerli üretim imkanları ile çözülebilecek alternatifler oluşturmaktadır.

Bu proje ülkemizin artan dış ticaret potansiyeline hitap edecek üretim hızlarının talep ettiği hızlı ve hassas, 2 eksenli taşıma sistemleri gereksinimini çubuk kinematiğine dayanan çift kollu taşıma sistemleri üreterek çözmeyi amaçlanmıştır.

Proje ile ürünün taşıma kapasitesi 0-30 Kg aralığında değişmektedir. Hız kriteri taşıdığı yüke bağlı olarak değişmek ile beraber X ekseninde 800 mm taşıma kapasitesine sahip bir robotta maksimum 100 adet/dakikaya kadar çıkılabilmektedir.

Kalıpiçi Transfer Sistemi

Bolparsan A.Ş.’de 650 tonluk mekanik prese uygulanan projede elektrikli tahrik ve kontrol, pnömatik, doğrusal hareket ve montaj teknolojileri birlikte yer alıyor. 7 eksen olarak çalışan sistemde otomasyon kontrolü olarak hareket kontrol sistemi kullanılmıştır.

Tübitak AR-GE destekli bu otomasyon projemizde Rexroth’un tüm hareket teknolojileri bir arada kullanılmıştır.

Kalıpiçi Transfer Sistemi

Tel Izgara Kaynak Makinesi

Arçelik Pişirici Cihazlar A.Ş.’de Türkiye’de bir ilk olarak tel ızgara kaynağına medium frekans teknolojisi uyarlandı.

Üretim kapasitenin yıllık 1.600.000 adede yükseltilmesi ve kaynak kalitesindeki belirgin artış sağlanmıştır.

Tübitak AR-GE destekli bu otomasyon projemizde Rexroth’un tüm hareket teknolojileri bir arada kullanılmıştır.

Tel Izgara Kaynak Makinesi