Arayüz ve Fieldbus Teknolojisi

Hızla gelişen teknolojik yenilikler sayesinde saha ağları oluşmaya ve proses saha enstrümanları, bu saha ağları üzerinden birbirine ve kontrolcülere bağlanmaya başlamıştır. Saha bilgilerindeki kalite ve miktarın artışı ise yeni fieldbus teknolojilerinin gelişimini hızlandırmıştır. 

HKTM – Mekanik Otomasyon ve Satış - Arayüz ve Fieldbus TeknolojisiHKTM – Mekanik Otomasyon ve Satış - Arayüz ve Fieldbus Teknolojisi

Kontrol sistemleri ile bu saha ağları üzerinden geleneksel 4-20 mA sinyali olarak değil, enstrüman ile doğrudan sayısal haberleşme yolu ile proses değeri dışında, çok daha fazla bilgi alınabilmekte ve gönderilebilmektedir. Buna ilave olarak sistemlerin akıllı fonksiyonlar gerçekleştirme yetenekleri de artmaktadır.

HKTM – Mekanik Otomasyon ve Satış - Arayüz ve Fieldbus Teknolojisi

Fieldbus teknoloji uygulamaları ve donanımlarında sunulan esneklik ve güvenilirlik sayesinde birden fazla cihaz çeşidi ile farklı protokoller üzerinden haberleşme ve bilgi alışverişi gerçekleştirebiliyoruz. 

Bu uygulamalar ve donanımlarla CANopen, DeviceNet, EtherCat, Ethernet/IP, Modbus RTU, Modbus TCP, Profibus DP, Profinet pek çok farklı haberleşme alt yapısı üzerinden entegrasyonu sağlayabiliyoruz.

HKTM A.Ş olarak Fieldbus teknolojisi büyümeye ve genişlemeye devam ettikçe, proses otomasyon pazarının değişen ihtiyaçlarını karşılamak için farklı uygulamalar ve sistemler ile hizmet vermekteyiz.