HKTM AŞ KGF desteğiyle cirosunu yüzde 21 artırdı

HKTM AŞ KGF desteğiyle cirosunu yüzde 21 artırdı Hidropar Hareket ve Kontrol Teknoloji Merkezi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Atıl, KGF tarafından KOBİ'lere sağlanan desteğin öneminin artık daha iyi anlaşıldığını vurguluyor.

Haberin detayı için tıklayınız.

Kocaeli'li Hktm'ye bir ödül de İstanbul Sanayi Odasından

İstanbul Sanayi Odası Enerji Verimliliği ödül töreni geçtiğimiz hafta yapıldı. Kocaeli’nin gururu olan Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl düzenlenen ödül töreninde KOBİ Enerji Verimliliği Uygulama Projesi Birincilik ödülüne layık görüldü.

Haberin devamı için tıklayınız.

HKTM, Ar-Ge merkezi kurdu

Makine uygulamaları ve mühendislik, fabrika otomasyonu ve mobil uygulamalar alanlarında hidrolik, elektrikli tahrik ve kontrol ile doğrusal hareket ve montaj teknolojilerinin tasarım, geliştirme, üretim ve satış faaliyetlerini gerçekleştiren HKTM, Ar-Ge merkezi kurdu. Türkiye’nin 854'üncü Ar-Ge merkezi olduklarını ifade eden HKTM Genel Müdür İlhan Çelebi, Ar-Ge merkezi faaliyetlerini, şirketin ana faaliyet alanları ile uyumlu olarak sürdüreceklerini söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız.

HKTM,  854. Ar-Ge Merkezi oldu

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu bulunan, makine uygulamaları ve mühendislik, fabrika otomasyonu ve mobil uygulamalar alanlarında hidrolik, elektrikli tahrik ve kontrol ile doğrusal hareket ve montaj teknolojilerinin tasarım, geliştirme, üretim ve satış faaliyetlerini gerçekleştiren HKTM, Ar-Ge merkezi kurdu.

HKTM; hareket ve kontrol teknolojilerinde önder olmayı hedefliyor

HKTM (Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Atıl, yeni dönemde daha karlılık odaklı çalıştıklarını vurgulayarak, Ar-Ge çalışmalarını sürdürdüklerini ve teşvik kapsamında da önümüzdeki 1.5 yıl içinde toplamda 1.5 milyon TL bütçeli bir makine yatırımı yapmayı planladıklarını açıklıyor.

Haberin devamı için tıklayınız.

Mühendislik Hizmetlerinde Türk Sanayisinin Çözüm Ortağı: HKTM

Bosch Rexroth Ana Bayisi olarak 3 kişilik kadrosuyla kurulan firma, uzun yıllar bu isim altında Elektrikli Tahrik & Kontrolü, Hidrolik, Doğrusal Hareket & Montaj Teknolojileri ve Pnömatik konularında Proje, Satış Ve Satış Sonrası Etkin Servis, Devreye Alma, Anlaşmalı Bakım Ve Eğitim Hizmetleri verdi. 2013 yılına gelindiğinde firmanın adı Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HKTM) olarak değiştirildi.

Haberin devamı için tıklayınız.

HKTM Demir Çelik sektöründe de çalışmalarına devam ediyor

Demir çeliğin dünya ekonomisinde ve de ülke ekonomisinde son derece önemli ve etken bir durumda olduğunu belirtmek istiyorum.  Gücün iletilmesinde hidrolik sistemlerin demir çelikte baskın olarak kullanılması nedeni ile HKTM olarak tüm üretim hatlarına hareket sistemleri açısından bakmamıza ve sorgulayıcı yaklaşmamıza olanak sağlamaktadır.

Haberin devamı için tıklayınız.