5. Türkiye Robotbilim Konferansı (ToRK 2019), 26-28 Haziran 2019 tarihlerinde Özyeğin Üniversitesi Kampüsü’nde düzenlendi. Sponsor olduğumuz bu konferansa özgün bildiri kategorisinde TÜBİTAK destekli projemiz kapsamında oluşturduğumuz bildiri ile katılım sağladık. Bildiri, firmamızın Boğaziçi Üniversitesi danışmanlığında ve TÜBİTAK 1511 Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı desteği ile yürüttüğü "İnsan-Makine-Robot Etkileşimli Otomasyon Sistemi ve İnsan Uyarı/Bilgilendirme Sistemi Geliştirilmesi" isimli projenin bir parçası olan artırılmış gerçeklik çalışmalarını kapsamaktadır. Başlığı "Yansıtma Tabanlı Artırılmış Gerçeklik Destekli Uyarı ve Bilgilendirme Sistemi Geliştirilmesi" olan bildirinin yazarları Serhat Demirtaş (BOUN & HKTM), Tolga Cankurt (HKTM), Evren Samur (BOUN). Bu çalışma, TÜBİTAK tarafından 1511 Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı kapsamında 1170213 proje numarası ile desteklenmiştir. Etkinlik kapsamında paylaşılan bildiriye bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türkiye'yi global iş makinaları endüstrisinin buluşma nokası yapan bienali KOMATEK 2017 'de sizleri bekliyoruz.

KA Hol 01a Stand

HKTM olarak, Sürdürülebilirlik Akademisi’nin düzenlediği Sürdürülebilir İş Ödülleri yarışmasında Karbon ve Enerji Yönetimi kategorisinde ödül aldık. Dünyanın en yeni teknolojilerini dünyanın sınırlı kaynaklarına saygıyla üretmeye devam edeceğiz. Çünkü bizim için mühendislik her şeyden önce dünyanın daha iyi bir yer olmasını sağlamaktan geçiyor.

28 Eylül 2017’ de yapılan İstanbul Sanayi Odası Enerji Verimliliği ödül töreninde Kobi Enerji Verimliliği Uygulama Projesi Birincilik Ödülünü HKTM kucakladı.

2016 yılında da Türkiye’nin ilk Çevre Ödülleri organizasyonu olan Kocaeli Sanayi Odası’nın 1995 yılından bu yana çevre bilincinin gelişmesine, çevrenin korunmasına ve iyileştirilmesine katkıda bulunan sanayi kuruluşlarının ödüllendirilmesi amacıyla  düzenlediği Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri organizasyonunda tüm adaylar içinde en yüksek puanla birincilik ödülünü almıştı.

 

Daha fazlası için tıklayınız.

28 Eylül 2017' de yapılan İstanbul Sanayi Odası Enerji Verimliliği ödül töreninde Kobi Enerji Verimliliği Uygulama Projesi Birincilik Ödülünü HKTM kucakladı.

HKTMakademi, bilgi ve tecrübe paylaşım platformudur. Fabrika pratiğinde akademi düzeyini yakalama vizyonuyla HKTMakademi bilgiyi paylaşmaya devam ediyor.

  • Tarih: 9 Mayıs 2017 (Salı)
  • Saat: 9:15 - 16:50
  • Yer: HKTM Fabrika

24-28 Nisan 2017 Tarihlerinde Hannover Messe Fuarındayız.
Dünyanın en önemli teknolojik etkinliklerinden Hannover Messe Fuarında iyi mühendislik, sizi bekliyor!
21.Hol J27 Stand

BİLGİ - İNOVASYON - TECRÜBE

HKTMakademi, bilgi ve tecrübe paylasım platformudur.
Fabrika pratiginde akademi düzeyini yakalama vizyonuyla
HKTMakademi bilgiyi paylasmaya devam ediyor.

“Hareket Kontrol Teknolojileri olarak her ay düzenlediğimiz Hidrolik Farkındalık Semineri 11 Nisan Salı günü gerçekleşecektir. Katılım için Akif BAYRAKTAR ile iletişime geçebilirsiniz.”

“Hareket Kontrol Teknolojileri olarak her ay düzenlediğimiz Hidrolik Farkındalık Semineri 14 Şubat Salı günü gerçekleşecektir. Katılım için Akif BAYRAKTAR ile iletişime geçebilirsiniz.”

 - 12 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezinde gerçekleşecek olan Metal Working'17 22. Sac İşleme, Metal Kesme ve Şekillendirme Teknolojileri Fuarına davetlimizsiniz.

Merhabalar

Santek2014 fuarında standımıza davetlisiniz. 2.Doğu Marmara Sanayi Ve Ticaret Fuarı Kocaeli Fuar alanında tüm bölgenin firmalarını buluşturdu. Fuar da HKTM olarak uzmanlaşmaya çalıştığımız hareket ve kontrol teknolojileri ile ilgili uygulamalarımızı görebilirsiniz.

Hareket ve kontrol teknolojilerinde iyi mühendisliğin binasını inşa ederken çevreyle uyumlu, sürdürülebilir bir yapı amacımızdan asla ödün vermedik. Çünkü dünyanın en yenilikçi teknolojilerini, dünyanın sınırlı kaynaklarına saygıyla üretmek en büyük sorumluluğumuz.

Bu çabalarımızın taktir edilip ödüllendirilmesi bizim için büyük mutluluktur. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Bimser Çözüm'ün düzenlediği, Genel Müdürümüz İlham Çelebi'nin "Endüstri 4.0 da Sistematik Bakımın Yeri ve Önemi" sunumu ile katılacağı  etkinliğe tüm dostlarımızı davet etmekten mutluluk duyarız.

Etkinlik Kayıt için;

https://bimser.com/kurumsal-varlik-ve-bakim-yonetimi/

HKTM olarak çevreye ve doğaya saygılı yeni Yeşil Bina'mıza taşındık.

 

Detaylar ve tanıtım filmimiz için tıklayınız...

Ana katılımcı firmalar Arçelik, BSH, Kaptan Demir Çelik , Trakya Cam Grubu, Ytong. Katılım 35 kişi.

Hareket ve Kontrol Günleri eğitimlerimizin 2013 yılının ilk eğitimi olan Trakya Üniversitesi eğitimleri 26-27-28 Şubat 2013 tarihlerinde gerçekleştirildi.

24-27 Eylül 2013 tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi fuar merkezinde gerçekleştirilecek olan Santek 2013 Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı'nda yer alan standımıza bekliyoruz.

Hidropar Kocaeli olarak destek verdiğimiz Yıldız Teknik Üniversitesi Maktek Kulubünün düzenlemiş olduğu Mekatro-Tek 2013 etkinliği 20-21 Şubat 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

HKTM olarak 2012 Yılsonu Satış ve Pazarlama Toplantımızı, Proje ve Satış ekibimiz ile birlikte Antalya'da gerçekleştirdik.

Arçelik Pişirici Cihazlar/Bolu fabrikasında mini-midi kapak yapıştırma hattı devreye alınarak seri üretime geçmiştir.

I.sini 12-13 Mayıs 2011 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Mühendislik Fakültesinde gerçekleştirdiğimiz  "Hareket ve Kontrol Günleri" etkinliğimizin II.sini 31 Ekim-02 Kasım 2011 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü Mühendislik Fakültesinde gerçekleştireceğiz.

Arçelik Ankara Çamaşır makinesi işletmesi için özel olarak tasarlanan Angora-Hitit Hattı Gruplama makinesi devreye alınarak seri üretime geçmiştir.

 

Günümüz koşullarına uygun daha kurumsal bir yapıya kavuşmak amacıyla, 15 yıl boyunca "Hidropar Kocaeli Hidrolik Otomasyon ve Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti." olarak faaliyet göstermekte  olan şirketimizin hukuki statüsü TTK hükümlerine göre "Anonim Şirket" olarak değişmiştir. Bugünden itibaren çalışmalarımıza yeni ünvanımız; "Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi" adı altında devam edeceğiz.

Hareket ve Kontrol Günleri eğitimlerimizin 2013 yılının ikinci eğitimi olan Yıldız Teknik Üniversitesi eğitimleri 6-7-12 Mart 2013 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Hidropar Kocaeli, 2010 Yıl Sonu Satış ve Değerlendirmesi toplantısı 08-09 Ocak 2011 tarihlerinde The Green Park Kartepe Otel'de gerçekleştirdi.

Hidropar Kocaeli tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen "Hareket ve Kontrol Günleri" etkinliğinin üçüncüsü Abant İzzet Baysal Üniversitesinde 20-21-22 Aralık 2011 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Hidropar Kocaeli olarak yaptığımız otomasyon uygulamaları içine CNC kontrollü cam şekillendirme makinası kontrol ve tahrik grubu retrofitini de ekledik. Schott firmasında bulunan Rohmer Stimpfig marka tezgaha yapılan retrofitte CNC grubu, 3 eksen servo sistemi, spindle tahrikler ve kontrol panosu değiştirilmiştir. Yapılan uygulama sonucu makine verimi ve imalat kalitesi artmıştır.

Arçelik Pişirici Cihazlar/Bolu fabrikasında ankastre ocak yapıştırma hattı devreye alınarak seri üretime geçmiştir.

Proje; robotik çift komponent silikon,plazma yüzey teknolijisi, kartezyen sistemleri, yaşlandırma için buffer sistemi ile hareket kontrol teknolojilerinde tüm disiplinleri biraraya getirmiş bulunmaktadır. 

Konvansiyonel sisteme göre %45 üretim kapasitesi artmıştır.

21.10.2011 tarihinde Toyota Adapazarı fabrikasında “EcoDrive03 Servo Sürücüler ve Motorlar” konu başlıklı eğitim hizmetini gerçekleştirdik. Bakım Montaj Mühendisi de dahil 8 kişilik bakım personeli ile uyugulamalı gerçekleşen eğitimde, EcoDrive03(*) ailesine ait sürücü ve motorların teknik özellikleri ve bakım sürecinde yapılması gereken konuları ön plana çıkartıldı. Bu sayede bakım personeli, Rexroth EcoDrive 03 Sürücülere bağlanabilir, sürücü değişimi yapabilir, her türlü arızaya çözüm bulabilir seviyeye gelmiştir. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları teslim edilmiştir.

Destekleyenleri arasında Hidropar Kocaeli'ninde bulunduğu "Endüstriyel Otomasyon Sempozyumu ve Sergisi" 21-22 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

Hidropar Kocaeli olarak temsil ettiğimiz kaliteli ve güvenilir markalar arasına, dünyanın hortum ve kayış teknolojileri konusunda en güvenilir markası olan Gates'ide ekledik.

15 Mart 2011 tarihinde "Geleceğin Taksi Projesi'nin New York İhalesi"nde kendi geliştirdikleri taksi tasarımıda bulunan yenilikçi tasarım ve mühendislik firması Hexagon Studio'da Hidrolik eğitimi gerçekleştirildi.

WIN - World of Industry 2011 2.Faz'da 17 Mart - 20 Mart 2011 tarihleri arasında sizleri de 6.Salonda yer alan Bosch Rexroth standına bekliyoruz...

WIN - World Of Industry 2011 2.Faz
Tüyap Fuar Merkezi
6.Salon C160 Nolu Stand

Hidropar Kocaeli, Akifer Su Hizmetleri ile imzaladığı 3 yıllık servis ve bakım antlaşması ile Yuvacık barajının tüm hidrolik sistemlerinin servis ve bakımını takip edecek...

Hidropar Kocaeli, 8.Satış ve Değerlendirme toplantısını 30.01.2010 tarihinde Proje&Satış Grubu çalışanları ile Divan Otel Asya'da gerçekleştirdi.

ZETH 210 Alüminyum Ekstrizyon kalıbı polisaj makinesi tanıtım videosu Hidropar Kocaeli YouTube kanalına eklenmiştir.

Hidropar Kocaeli tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen "Hareket ve Kontrol Günleri" etkinliğinin üçüncüsü Abant İzzet Baysal Üniversitesinde 20-21-22 Aralık 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Orta Frekans kaynak sistemlerinde otorite haline gelmiş olan Rexroth, PSI serisi MFDC kaynak üniteleri ile Otomotiv ve Beyaz Eşya sektörünün vazgeçilmezi haline gelmiştir. 12.11.2011 tarihinde MFDC Kaynak ünitesi BOS 6000 yazılımı için “BOS 6000 Yazılımı ve özellikleri” konulu uygulamalı eğitim firmamızda gerçekleştirildi.PSI serisi MFDC kaynak ünitelerinin teknik özellikleri ile BOS6000 programı anlatıldı.

Hidropar Kocaeli'ninde bildirileri ile katıldığı "V.Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi" 14-16 Ekim 2011 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

12-13 Mayıs 2011 tarihlerinde Hidropar Kocaeli, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Mühendislik Fakültesinde "Hareket ve Kontrol Günleri" etkinliğini gerçekleştirecektir.

Türkiye temsilcisi olduğumuz markaların ürünleri hakkında değerli bayilerimize yönelik gerçekleştirilen BİLGİ GÜNLERİ'nin ilki 07.05.2011 tarihinde Hegsagone Hotelde gerçekleştirilmiştir.

01-02-03 Nisan 2011 tarihlerinde Karabük Üniversitesinde düzenlenecek olan V.Demir-Çelik Kongresi kapsamında Hidrolik ve Demir-Çelik Atelye çalışması Hidropar Kocaeli'nin katkılarıyla gerçekleştirilecektir.

Atelye Tarihi : 02 Nisan 2011

Konuşmacılar : A. Tunç ATIL, İlham ÇELEBİ

Ayrıntılı Bilgi İçin ;

/upload/files/1227d73a882860e_ek.pdf

2006 ve 2007'de olduğu gibi, Hidropar Kocaeli, 2008 yılında da Bosch Rexroth A.Ş.'den yapılan alımlar sıralamasında birinciliği korumakla kalmayıp, en yüksek ciro artışı ödülünün de sahibi oldu. 

Başarıda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler...

2006,2007 ve 2008'de olduğu gibi, Hidropar Kocaeli, 2009 yılında da Bosch Rexroth A.Ş.'den yapılan alımlar sıralamasında birinciliğini korumaya devam etti.

Başarıda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler...

Hidropar Kocaeli, 10. kuruluş yılını, Bosch Rexroth A.Ş. Murahhas Azası ve Genel Müdürü Steven Young ve Hidropar Kocaeli Genel Müdürü Tunç Atıl'ın ortak ev sahipliği yaptığı, Kanlıca Ajia Otel'deki gala yemeğiyle muhteşem boğaz manzarasında samimi bir ortamda kutladı.